هنرستان انفورماتیک | اولین هنرستان کامپیوتر در ایران تاسیس 1373- فنی و حرفه ای - پسرانه

آدرس شعبه مرکزی: شهرک غرب - خیابان سیمای ایران - روبروی کوچه هفتم
88372520

رشته کامپیوتر

رشته کامپیوتر همیشه یکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی بوده است که این محبوبیت در سالهای اخیر بسیار بیشتر هم شده، یکی از علت های محبوب بودن این رشته تنوع مهارت ها در این رشته میباشد و مورد دیگر در آمد بالای این رشته تحصیلی است، البته میتواند گفت مواردی هم چون امکان دورکاری در این رشته به محبوبیت آن افزوده است.

آموزش کامپیوتر

معرفی رشته کامپیوتر

یکی از موارد دیگر افزایش محبویت این رشته در سالهای اخیر این است که پس از همه گیری کرونا بسیاری از مشاغل به سمت آنلاین شدن رفتند و همین موضوع نیز باعث افزایش محبوبیت این رشته بیش از قبل شد و بازار کار بسیاری خوبی برای این رشته ایجاد کرد.
در ضمن در سالهای اخیر با ظهور وموفقیت شرکت هایی چون اسنپ ، دیوار، دیجیکالا و… به تعداد علاقه مندان به این رشته افزوده شده است.
طراحی وب
نرم افزارهای رشته شبکه و نرم افزار

نحوه ورود به رشته کامپیوتر در هنرستان

بهترین راه ورود به این رشته، تحصیل در این رشته از مدرسه است برای این کار دانش آموزان علاقه مند میتوانند بعد از اتمام پایه نهم در پایه دهم هنرستان رشته شبکه و نرم افزار ثبت نام کنند و پس از دوره 3 ساله هنرستان (دهم و یازدهم و دوازدهم )و دریافت دیپلم وارد دانشگاه شوند.

آیا با دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای میتوان وارد بازار کار شد؟

به دلیل اینکه در 3 سال هنرستان مهارت های مختلف مانند: برنامه نویسی، طراحی سایت، سخت افزار، شبکه، نرم افزار، تولید محتوا و… آموزش داده میشود کسانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه نیستند میتوانند با همان دیپلم و با مهارتهایی که دارند وارد بازار کار شوند.
مهارت هایی که در رشته شبکه و نرم افزار می آموزید
معرفی رشته های هنرستان

بهترین دانشگاه های دولتی رشته کامپیوتر

1- دانشکده شمسی پور (پسرانه)
2- دانشکده شریعتی (دخترانه)
3- دانشکده ولیعصر (دخترانه)

زیر شاخه های رشته کامپیوتر در دانشگاه

1- نرم افزار

2-سخت افزار

3- شبکه

4- فناوری اطلاعات

5- تدوین و تولید محتوا